FAQ

1. Czym są witaminowe rollsy?

 

Witaminowe rollsy to przekąski zrobione z purée owocowo-warzywnego. Są suszone w niskiej temperaturze, dzięki czemu zachowują wysoką zawartość naturalnych składników odżywczych.

2. Jak rollsy wspierają rozwój dziecka?

 

Trening z rollsami wspomaga prawidłową pracy mięśni żuchwy, usprawnia pracę zespołu językowo-osiowego, pomaga w utrzymaniu odpowiedniej pozycji spoczynkowej języka i wykształceniu prawidłowego toru oddechowego.

Dodatkowo rollsy™ dzięki swoim różnorodnym teksturom, kształtom i kolorom są pomocne w terapii karmienia i przeciwdziałania neofobii żywieniowej stanowiąc cenny element diety najmłodszych.

3. Czy rollsy mogą zastąpić posiłek w ciągu dnia?

 

Nie. Rollsy to urozmaicenie diety i służą do profilaktycznego treningu żucia i gryzienia.
W procesie produkcji rollsy są wzbogacane o witaminy i minerały. Dzięki temu mogą być przyjaznym uzupełnieniem diety malucha, lecz nie jej podstawą.

4. Czy rollsy zawierają cukier?

 

Tak, rollsy zawierają naturalny cukier. Zawartość cukru wynika z jego obecności w naturalnych surowcach (100 g rollsów powstaje z ponad 1,5 kg owoców i warzyw). Autorski proces suszenia rollsów sprawia, że zachowują one wysoką zawartość błonnika i polifenoli, które wpływają na wolniejsze wchłanianie cukru we krwi i jego korzystniejszy metabolizm.

5. Jak wybrać odpowiedni rodzaj rollsów dla mojego dziecka?

 

Rollsy mają 5 stopni twardości. W przypadku dzieci z zaburzeniami logopedycznymi, fizjoterapeutycznymi lub IS twardość rollsów oraz sposób ich stosowania powinien określić specjalista.

Natomiast przy zastosowaniu rollsów jako przekąska twardość rollsów zależy od preferencji dziecka. Zazwyczaj przy rozpoczęciu przygody z rollsami rodzice wybierają rollsy o średniej lub niskiej twardości.

6. Od jakiego wieku można podawać dzieciom rollsy?

 

Według ekspertów rollsy są odpowiednie dla dzieci na początkowych etapach rozszerzania diety.

7. Moje dziecko nie ma jeszcze zębów, czy mogę podać mu rollsy?

 

Tak. Praca języka i dziąseł wystarczą do rozdrobnienia rollsa i jego bezpiecznego skonsumowania. W opinii wielu rodziców rollsy sprzyjają rozmiękczeniu dziąseł i dają ulgę w swędzeniu podczas ząbkowania.

8. Czy rollsy mogą być stosowane jako część terapii logopedycznej?

 

Jak najbardziej! Rollsy wykorzystywane są w wielu gabinetach logopedycznych, fizjoterapeutycznych, integracji sensorycznej oraz przez innych specjalistów terapii dziecięcej.

9. Czy rollsy przeszły badania, potwierdzające bezpieczeństwo ich stosowania?

 

Tak, każdy rodzaj rollsów badany jest pod kątem bezpieczeństwa w niezależnym akredytowanym laboratorium Hamilton. Badana jest czystość mikrobiologiczna, fizykochemiczna, a także obecność mykotoksyn.

10. Czy możliwa jest wysyłka za granicę?

 

Tak, zamówienia złożone w naszym sklepie internetowym wysyłamy do Niemiec.

Potrzebujesz porady?
Napisz do mnie!

Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć na Twoją wiadomość i rozwiać Twoje wszelkie wątpliwości.

biuro@naturalnie-zdrowi.pl Potrzebujesz porady? Napisz do mnie
Przelewy24 Paypal Blik Visa Mastercard PayPo UPS InPost
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl